TERAPIA RODZINNA

Na czym polega praca z rodziną?

Terapeuta pracuje z rodziną przede wszystkim w oparciu o rozmowę ze członkami rodziny obecnymi na spotkaniu. Dlatego warto, aby na spotkaniu pojawili się Ci, którzy chcą rozmawiać o problemie, lub są w niego bezpośrednio zaangażowani.

Najważniejszym punktem spotkań jest lepsze zrozumienie relacji rodzinnych. To pomaga poznać zasoby rodziny(obszary siły), dzięki którym rodzina może przejść przez kryzys a także obszary konfliktu lub dysfunkcji, nad którymi trzeba pracować. Razem, rodzina i terapeuta, pracują nad sposobami poprawy stosunków rodzinnych.

Jak przebiegają spotkania?

Podczas pierwszych 3 spotkań

terapeuta poznaje rodzinę i jej historię. Ma możliwość zrozumieć z jakimi zagadnieniami przyszedł każdy z jej członków i jaki jest obszar wspólny do pracy. Czas ten jest niezbędny do ustalenia celu spotkań z psychoterapeutą.

Kolejne 4 spotkania

to praca nad zagadnieniem problemowym i szukanie zmiany, która będzie zaakceptowana przez rodzinę. Oprócz rozmowy członkowie rodziny zaproszeni zostaną do ćwiczeń, eksperymentów i zadań domowych.

Podczas 8 spotkania

będzie czas na podsumowanie dotychczasowej pracy rodziny i współpracy z terapeutą. Przyjrzenie się czy cel jaki wyznaczyła sobie rodzina został osiągnięty. W jaki sposób wypracowane zmiany mogą na stałe zagościć w relacjach rodzinnych. Terapeuta ustala z rodziną czy potrzebna jest dalsza współpraca i na jakich zasadach.

Najczęściej zglaszane zagadnienie:

Informacje praktyczne.

Spotkanie odbywa się raz na dwa tygodnie, trwa 90 min i kosztuje 150zł.

Jeśli sesja nie została odwołana telefonicznie z przynajmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem to podlega opłacie.

Umawianie wizyt pod nr 513-331-900