TERAPIA RODZINNA

Na czym polega praca z rodziną?

Terapia rodzinna opiera się przede wszystkim na rozmowie pomiędzy terapeutą a członkami rodziny. Dlatego tak ważne jest, aby  na spotkaniu ze mną pojawili się Ci, którzy chcą rozmawiać o problemie, lub są w niego bezpośrednio zaangażowani.

Najważniejszym punktem spotkań terapii rodzinnej jest lepsze zrozumienie relacji rodzinnych. Takie podejście pomaga poznać zasoby rodziny (obszary siły), dzięki którym może ona przejść przez kryzys. A także obszary konfliktu lub dysfunkcji, nad którymi trzeba pracować. W terapii rodzinnej kluczowa okazuje się współpraca między rodziną i terapeutą, którzy razem pracują nad poprawą stosunków rodzinnych.

Jak przebiegają spotkania?

Pierwsze 3 spotkania są poświęcone na ustalenie celu terapii. Jest to niezbędne bo tylko poprzez weryfikowanie jak daleko czy blisko celu się znajdujemy, możemy określić postępy w terapii. rodzinnej. To również czas na poznanie rodziny i jej historii. Dzięki temu mam możliwość zrozumieć z jakimi zagadnieniami przyszedł każdy z jej członków i jaki jest obszar wspólny do pracy. 

Ilość spotkań uzależniona jest od wagi problemu. Zazwyczaj trwa kilka miesięcy, do chwili gdy rodziny uzna , że cel terapii został osiągnięty.

 

Terapia rodzinna i zagadnienia, które najczęściej zgłasza rodzina:

terapia rodzinna - Informacje praktyczne

Spotkanie odbywa się raz na dwa tygodnie, trwa 90 min i kosztuje 250 zł. Jeśli sesja nie została odwołana telefonicznie z przynajmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem to podlega opłacie.

Umawianie wizyt pod nr 513-331-900

Skontaktuj się!

Ofertę terapii dla dzieci i młodzieży znajdziesz na stronie: